Як зігрітися вдома без опалення та електрики – дієві порадиБіомедик розповіла, чи може зігрівання ніг допомогти краще спати

Зігрівання ніг може мати позитивний вплив на сон через ефект зниження температури тіла та розслаблення. Науковці з'ясували, що серед безлічі способів поліпшити сон є один дуже легкий - зігріти ноги.

За даними Національного фонду сну у Вірджинії, дослідження показали, що люди, які лягали спати в шкарпетках або використовували інші методи зігрівання ніг, засинали швидше і спали довше.

Доктор Біцюань Луо, науковець-біомедик з Сан-Франциско, розповіла, чому зігрівання ніг допомагає поліпшити якість сну. "Зігрівання ніг може мати позитивний вплив на сон через ефект зниження температури тіла та розслаблення", - сказала вона.

За словами Луо, внутрішня температура тіла відіграє вирішальну роль у регулюванні циклу сну і неспання. "Коли ми спимо, наша внутрішня температура природним чином падає в рамках нашого циркадного ритму", - пояснила фахівець.

"Це зниження починається з початку засинання і досягає найнижчої точки рано вранці. Зниження внутрішньої температури тіла допомагає організму заснути і зберегти сон", - розповіла Лоу.

Зігрівання ніг за допомогою грілки, прийняття теплої ванни, використання ванночки для ніг або носіння теплих шкарпеток, може розширити кровоносні судини в ногах, змушуючи їх розширюватися і утримувати більше крові, пояснила Луо. "Це розширення дозволяє крові більше текти з інших частин тіла до ніг. В результаті воно може допомогти розсіяти тепло і знизити внутрішню температуру тіла", - пояснила лікар.

За словами біомедика, відчуття тепла в ногах може заспокоїти і розслабити, полегшуючи засинання.

Спеціаліст зазначила, що це може допомогти людям з поганим кровообігом. "У таких випадках легке зігрівання ніг може принести полегшення за рахунок збільшення припливу крові і полегшення дискомфорту, що ще більше допоможе їм заснути", - зазначила лікар.

Як позбавитися постільних клопів - послуги служби СЕСЯк зрозуміти, що постільні клопи живуть у вашій спальні: на що звернути увагу

Ознаки, що у вашому домі завелися постільні клопи:

Дивний запах. Це одна із самих ранніх ознак наявності паразитів у вашій спальні. Затхлість можна відчути у ліжку - на матраці або постільній білизні - приємних середовищах для розповсюдження паразитів.

Наявність укусів на тілі. Якщо зранку ви прокидаєтесь із червоними укусами на шкірі, які ще й до того ж сверблять - це привід задуматися, чи можливо, що у вашому ліжку завелись клопи. Ці паразити зазвичай харчуються вночі й люблять "нападати" на руки та ноги людини. Це може потім проявлятися як у вигляді поодиноких укусів, так і у наявності невеликого скупчення запалень.

Плями крові. У випадку, якщо клопи все ж похарчувалися вашою кров'ю, накшталт комарів, вони можуть залишити після себе плями на ліжку. Під час сну людина може випадково роздавити паразита різким рухом. У випадку, якщо ви помітили криваві плямі на одязі або постільній білизні, перевірте, чи немає у вас якихось інших ран на тілі. Якщо все в порядку, ймовірно, ці плями виникли від клопів. 

Яйця. Клопи, як і чимало інших паразитів, роблять кладки яєць у процесі розмноження. Але експерти попереджають, що при звичайних умовах їх важко помітити - довжина яйця не перевищує 1 мм, а сама кладка радше нагадує маленьке рисове зерно. Щоб впевнитися, що у вашому ліжку завелися клопи, можна наклеїти за узголів’ям ліжка або до швів матраса клейку підстилку. Вона допоможе помітити яйця. 

Линька клопа. Протягом різних етапів життєвого циклу клопи можуть кілька разів линяти та скидувати з себе "частину панцира". Рештки можна помітити по жовтим, напівпрозорим слідам у складках та щілинах матраців або навіть в інших місцях, таких як тріщини у стінах та меблях. Якщо ви бачите щось схоже, це привід серйозно взятися за витравлення паразитів.

Фахівці кажуть, що саме ці 5 ранніх ознак допоможуть вчасно виявити наявність клопів у вашому домі. Якщо на них не звернути уваги, паразити розведуться у такій кількості, що їх присутність стане більше, ніж очевидною.

У Bed Kingdom радять, щоб превентивно уникнути зараження, потрібно слідкувати за гігієною у кімнаті: вчасно міняти постільну білизну, чистити ковдри, м'які меблі, килими тощо. Бажано їх прати при високій температури. Також важливо пилососити свій матрац та зону узголів’я ліжка.

Космос Изображения – скачать бесплатно на FreepikНауковці нарешті знайшли пояснення загадковим сигналам з глибокого космосу

Фахівці помітили, що між FRB та землетрусами є схожість. Загадкові вибухи, що надходять з глибокого космосу, можуть бути результатом "зоряних землетрусів".

Протягом багатьох років науковці спостерігали швидкі радіосплески, або FRB, що надходять з деяких частин космосу. Це дуже інтенсивні і короткі викиди енергії, і хоча їх зафіксовано було багато, дослідники досі не знають, звідки вони і як утворюються.

Тепер же науковці помітили, що між цими FRB і землетрусами є схожість. Вони провели дослідження і припустили, що вибухи можуть бути результатом аналогічної поведінки зірок, відомої як зіркотрус, пише Independent.

Це лише одне з можливих пояснень незвичайних сплесків, які призвели до припущень, що це може бути що завгодно: від зіткнення нейтронних зірок з чорними дірами до інопланетних технологій. Однак більшість з них дійшли висновку, що принаймні деякі з цих FRB походять від нейтронних зірок, які утворюються, коли зірки-надгіганти перетворюються на неймовірно щільний маленький об'єкт. У новому дослідженні науковці вивчили дані майже 7 тис. сплесків, взятих з трьох різних джерел, які посилають повторювані FRB, досліджуючи час і енергію, в якій вони виникли. Потім вони також вивчили дані про землетруси та дані про сонячні спалахи та порівняли їх.

"Результати показують помітну схожість між FRB та землетрусів наступним чином: по-перше, ймовірність виникнення афтершоку для однієї події становить 10-50%; по-друге, частота виникнення афтершоків зменшується з часом; по-третє, частота афтершоків завжди постійна, навіть якщо активність FRB-землетрусів істотно змінюється; і по-четверте, немає кореляції між енергіями головного поштовху і його афтершоків", - пояснив професор Томонорі Тотані з Токійського університету.

Отримані результати змусили вчених припустити, що на зовнішній поверхні нейтронних зірок існує тверда кора. Потім ця кора відчуває зоряні землетруси так само, як і поверхня Землі – і ці зіркотруси випускають потужні вибухи енергії, які доходять до нас у вигляді FRB.

"Вивчаючи зоряний струс на далеких надщільних зірках, середовище яких відрізняється від Землі, ми можемо отримати нове уявлення про землетруси", - зазначив Тотані.

Інші дослідження

За найоптимістичнішими прогнозами вчених, планета Земля стане непридатною для життя людства через 250 млн років. Після закінчення цього часу, як стверджують автори дослідження, материки об'єднаються і розташуються в тропічних широтах і біля екватора. А це, разом з глобальним потеплінням, призведе до того, що 96% суші планети стане непридатною для життя будь-яких ссавців.

Біг для схуднення та здоров'я ⇔ Тренування вранці ⇔ Біг для початківцівБіг або ліки: вчені назвали ефективний спосіб лікування депресії

Депресія – серйозне психічне розлад, який впливає на життя мільйонів людей у всьому світі. До цих пір лікування депресії включало в себе психотерапію та фармацевтичні препарати. Проте останні дослідження вказують на те, що існує ще один потенційно дуже ефективний метод – фізична активність, а також ліки.

Вчені з'ясували, що біг може бути так само ефективним у лікуванні депресії, як і деякі антидепресанти. Під час фізичної активності в організмі виділяються ендорфіни, які відомі як "гормони щастя". Вони сприяють покращенню настрою, зменшенню стресу і відчуттю загального психічного комфорту. Ось тому багато людей відчувають себе краще після бігу або іншої фізичної активності.

Більше того, фізична активність може впливати на структуру головного мозку. Вчені виявили, що регулярний біг сприяє росту гіпокампу – частини мозку, відповідальної за пам'ять і емоційний стан. Це важливо для людей, які страждають від депресії, оскільки їх гіпокамп може зменшуватися у розмірі.

Однак варто зазначити, що у деяких випадках депресія може вимагати медикаментозного лікування. Ліки можуть бути необхідні для пацієнтів із серйозними формами депресії або у випадках, коли фізична активність неможлива через фізичні обмеження або інші причини. Проте, зараз можна скористатись послугами онлайн-аптеки для купівлі всих необхідних медикаментів, не виходячи з дому, лише натиснувши на потрібний лінк. Тому лікування депресії – це індивідуальний підхід, який варто обговорити з лікарем.